Reference na mou reflexní terapii a etikoterapii

Když jsem před více než sedmi lety nastoupila do Školícího střediska v Sebuzíně, začala jsem poznávat úplně jiné lidi, než se kterými jsem se do té doby stýkala. Myslím tím jak lektory, tak i účastníky kurzů. Ze začátku jsem byla ve střehu a říkal jsem si, že není ani možné, aby takoví „jiní“ lidé vůbec existovali. A poznala jsem také terapeutku a lektorku Evu Marii Horákovou. Eva je profesionálka s laskavým srdíčkem. Nikdy jsem se za ta léta, co k nám jezdí, nesetkala, že by se někomu maximálně nevěnovala i individuelně, pokud to bylo třeba.

Dokáže každého nenásilně přivézt k sebepoznání, kde chybuje, kde by měl změnit svůj pohled jak na sebe, tak i na své okolí. Nejlepší je ovšem to, jak to udělá. Nikdy to nevysloví nahlas a vždy nechá na každém, aby se k poznání dopracoval sám. I proto spousta účastníků na Evu vzpomíná s velkou láskou a vděčností, že je naučila dívat se na sebe a své problémy úplně jiným pohledem. A co se mne samotné osobně týká, také já nyní vidím svůj život jinak = lépe. Z každé její návštěvy u nás v Sebuzíně mám velikou radost a jsem vždy nabitá energii, kterou nezištně rozdává.
Evka ďakujem za všetky odovzdané informácie z reflexológie. S tej Charizmy, čo s teba vyžaruje, je cítiť istotu slov podloženú skúsenosťami. A čo viac: občas vložená poznámka z etikoterapie ťa robí top lektorku, s ktorou som sa stretol. Ďakujem krásne za všetko.
Ahoj Evka 🙂 Vedomosti, ktoré sme sa naučili na etiko sú úplne super 🙂 Každý deň sa snažim viac a viac ich použivať vo svojom živote 🙂 Menia nielen mňa ale aj ľudi v mojom okolí, ,za čo ti ďakujem 😉 Je to naozaj cesta po ktorej sa oplati ist a nasledovat ju 🙂 Robí moj život pokojnější, vnímavejši, živši a plnohodnotnějši 🙂
V roce 2009 jsem požádal Evičku Marii Horákovou, zda by neměla zájem pořádat kurzy reflexologie chodidel pro odborníky v oblasti preventivní a rekondiční péče o nohy. Byl jsem rád a šťastný, že souhlasila. Od té doby nepřetržitě společně pořádáme výuky masáže těla přes chodidla nejen pro členy České podologické společnosti, ale i ostatní zájemce o tuto dovednost. Kurzy jsou vždy na velmi vysoké úrovni a nejvíce se na tom podílí samotná školitelka, která je nejen vynikající odborník, ale zejména člověk s mimořádnými vlastnostmi.

Chvílemi se domnívám, že je anděl, jen ta křídla nosí pečlivě schovaná. 🙂 Není to jen můj názor. Neznám nikoho, kdo by po ukončení celého kurzu nebyl z Evičky nadšený až unesený. Každý z účastníků mých kurzů se chce účastnit dalších setkání a ještě dlouho s nadšením vzpomínají na výjimečnost kurzu. Nejen proto, že je na úrovni profesionála, který reflexologii zasvětil celý život, ale zejména pro srdce vložené do každé myšlenky. Vřele kurzy doporučuji.
Mám za sebou 19 let soukromé masérské praxe a v březnu 2015 jsem absolvovala víkendový kurz lymfatické masáže přes reflexní plošky na chodidlech u Evy Marie Horákové. Považuji tuto masáž za geniální, neboť výsledky se dostavují velmi rychle, je příjemná, jak pro maséra, tak příjemce, dostupná i pro automasáž. Detoxikační účinky se projevují častým a vydatným močením minimálně 12 -24h po ošetření. Můj podvrtnutý oteklý se kotník za 2h po této masáži dostal do původní velikosti, podobné zkušenosti mám i se svými klienty. Mimo to odeznívají bolesti hlavy, urychluje se regenerace po zátěži (nejen u sportovců), působí pozitivně i na psychiku - např. u předoperační nervozity pacientů, při rekonvalescenci, nervovém vypětí apod.

Vlastní zkušenost Vám dá o této metodě nejlepší představu, myslím, že má velkou budoucnost i v medicínské praxi a pro všechny, kdo by si chtěli občas sami dopřát vydatnou pročišťovací kůru či urychlit regeneraci těla.
Kurzu jsem se zúčastnila společně se svou maminkou a obě jsme si odnesly mnoho informací a nadšení. Kurz byl pro nás velkým přínosem, jelikož jsme si uvědomily věci, které normálně člověk nevidí a nebo ani nemá čas se nad nimi v běžném denním životě zamyslet. Nejzajímavější na tom všem je, že člověk najednou zjistí, že lze věci vidět i jiným pohledem, než který k nim doposud zaujímal a to mi v životě moc pomohlo...hodně se mi ulevilo hlavně po psychické stránce. Myslím si, že spousta lidí v dnešní době navštěvuje psychology a další doktory za účelem dostat se ze zoufalství, kam je jejich psychika a další okolnosti dohnaly.... ale kdyby si prošli pár těchto kurzů, zjistili by...že je nejdůležitější začít sám u sebe....mít rád sám sebe a vidět věci s nadhledem, který na tomto kurzu získáte.

Důkazem je i to, že lidé, kteří z kurzu odcházeli byli všichni v dobré náladě a plní nadšení. Vše, o čem jsme se na kurzu bavili a co jsme rozebírali...byly věci, které dávají opravdu smysl a nejsou to jen nějaká tabulkově naučená data. Proto děkujeme Evičce a budeme se těšit na další kurzík:)
Šárka K.
Pracujem ako terapeutka 7 rokov a kurz reflexnej masáže chodidla (chrbtica a vnútorné systémy) som u pani Evičky Horákovej absolvovala ešte na začiatku svojej masérskej praxe. Musím povedať, že mojimi rukami už prešlo veľa klientov a reflexka dokázala pomôcť nielen pri problémoch s chrbticou, ale aj psychických problémoch, celkovému uvoľneniu organizmu a funguje ako prvá (aj aj následná)pomoc pri problémoch s vnútornými orgánmi. Myslím, že najlepši a najvýraznejšie výsledky boli naozaj pri aplikácii reflexne masáže chodidla so zameraním na pohybový systém... mám jednu klientku, 50 ročnú pani, ktorá už v detstve utrpela ťažkú autonehodu a mala viac ako 35 rokov zníženú pohyblivosť, neustále bolesti v krížoch a krčnej chrbtici (absolvovala niekoľko rokov rehabilitácie, cvičila, bola viacnásobne operovaná).

Už po mesiaci aplikácie masáže sa bolesti zmenšili a pohyblivosť zvýšila, po 2 mesiacoch bolesti ustúpili a po 3 mesiacoch sa pani pohybovala takmer ako úplne zdravá osoba, musím však povedať, že bola naozaj dôsledný klient a masáže absolvovala presne v intervaloch, aké som jej určila, doma ju nemal kto masírovať, takže musela chodiť častejšie, prvý mesiac 2- 3x do týždňa, neskôr 1-2x. Stále ku mne chodí, aj keď už v menej pravidelných intervaloch, pretože sa cíti dobre, a vďaka nej som získala odporučenia a prišlo mnoho ďalších klientov s pohybovým problémami. Diagnózy boli rôzne, cez zablokovanú krčnú chrbticu, ischias, bolesť v lopatkách, problémy v krížovej oblasti, migrény...nezanedbateľný bol však poznatok od pani Evičky, ktorý orgán súvisí s akou emóciou, to používam u klientov dodnes a takmer vždy sa trafíme, prečo problém vznikol, a teda pri fyzične musíme vždy riešiť aj psychično, bez toho sa to nedá a efekt bude len krátkodobý.

Taktiež sa dá klient, čo sa týka vnútorných orgánov a chrbtice, krásne diagnostikovať, nožička nikdy neklame 🙂 Ešte by som len chcela dodať, že som bola prekvapená, ako málo klienti vedia o účinkoch reflexnej masáže chodidla a sami sú prekvapení, že je veľakrát účinnejšia ako klasická masáž. Absolvovanie kurzu u pani Evičky mi dalo skutočne veľmi obšírne, presné a bohaté informácie, bolo to ďaleko za hranicou bežných poznatkov, úroveň kurzu bola veľmi vysoká v porovnaní s inými (a to som ich absolvovala asi 20, niektoré aj vo Veľkej Británii)... a celkovo, stretnutie s Evičkou je proste zážitok 🙂
V březnu 2016 jsme navštívili s manželem dvoudenní Kurz reflexní masáže chodidel, který vedla Eva Marie Horákova. Místo konání bylo u Mgr. Kateřiny Magdalény Kvochové v Dobré Vodě. Jsme důchodci (60 a 65 let) a chceme pro své zdraví, zatím v rámci prevence,něco udělat. Na kurzu byly i odbornice a zkušené masérky, které si rozšiřovaly své vědomosti. Přestože jsme úplní laici, ocenili jsme srozumitelný výklad lektorky Evy Marie Horákové i názorné reflexní masáže chodidel, které jsme si pod jejím vedením vzájemně soustavně prováděli. Obdrželi jsme i přehledný výukový materiál.

Na kurzu jsme se dozvěděli mnoho ostatních informací, které se zdravím souvisí - ať se to týkalo našeho těla a fungování jednotlivých orgánů, životosprávy či špatného životního stylu a s tím související přibývající stres, atd. Díky odborným zkušenostem a moudrému životnímu nadhledu paní lektorky Evy Marie, jsme si tak mohli sáhnout do svého svědomí a vytyčit si plány, co pro své zdraví každý z nás může udělat. Poděkování patří i organizátorce paní Kateřině za poskytnutí příjemného prostředí pro kurz a výbornou zdravou stravu, kterou pro nás připravila.

Teď už nám zbývá využít informací z kurzu a zahájit reflexní masáže chodidel. Jak jsme s manželem zjistili, jsou docela příjemné a navozují nám dobrý pocit, že pro sebe něco děláme.
Věra a Zdeněk Žabokrtských, Rychnovsko