Kurzy Reflexní Terapie a Etikoterapie

Pořádám je sama v Rapotíně                                                                                                  a ve spolupráci s organizátory i na různých místech České republiky. 

Přeji vám všem kouzelné prožívání a radostné kroky do nových úžasných zážitků
i dobrodružství a všech změn (i napínavých) ve vašem životě…

Eva Marie

Upozornění: SLEVA 50% NA VŠECHNY 3 VÝUKOVÉ FILMY  DVD V BOXECH  

           Nabízím možnost domluvení individuální výuky Reflexologie pro 2 – 4 osoby.                                                    V Rapotíně vždy po domluvě na víkendy i všední dny.                                     Pro výuku Etikoterapie je potřeba minimálně 6 účastníků.

    Po roce znovu otevírám poradnu kineziologie společně s etikoterapií.

Poradna je plánovaná na 2 hodiny, ale většinou se i trochu protáhne, hlavně u první návštěvy, kdy se každý potřebuje vypovídat. Cena je stabilní = 1.140,-Kč na každou konzultaci

7 kurzů pro vás

Kurz Reflexní masáž chodidla = pohybový systém těla

Kurz je zaměřený na všechny reflexní plošky pohybového systému našeho těla na chodidlech a nártech. Detailně se věnujeme hlavě, šíji a celému ramennímu pásu, jednotlivým obratlům celé páteře a speciálně celé krční páteři.

Probereme propojení celého hrudníku a také celé pánve. Věnujeme pozornost všem hlavním kloubům a názorně si ukážeme podobné s podobným. Správná funkce pohybového systému těla zároveň příznivě ovlivňuje všechny vnitřní orgány.

Alespoň základní reflexní masáž celé páteře by neměla chybět nejen před klasickou ruční masáží, ale hlavně před reflexní masáží vnitřních systémů těla.

Protože všechno se vším souvisí. A proto si také vysvětlíme různé nemoci, úrazy a poruchy pohybového systému také podle psychosomatiky a duchovních souvislostí.

Účastníci mají možnost naučit se zároveň „harmonizační sestavu”, která příjemně a rychle uvolní chodidla a tím reflexně uvolní celé tělo. Všichni obdrží učební texty a osvědčení.

Ke kurzu lze zakoupit výukový film.

Kurz Reflexní masáž chodidla II. = vnitřní systémy těla

Kurz navazuje na 1. kurz Reflexní masáž chodidla = pohybový systém těla​ a doplňuje práci o všechny vnitřní systémy těla: nervový, trávicí, vylučovací, lymfatický, hormonální, oběhový, dýchací, imunitní a smyslový. Informuje o jejich funkcích, propojení a také návaznostech.

Vysvětluje různá přetížení, oslabení a také nemoci vnitřních orgánů z pohledu etikoterapie. Výuka všech bodů první pomoci. Navíc ještě upozorňuji na další, pro mnoho z vás neznámé úkoly hlavních vnitřních orgánů.

Při výuce dávám velký důraz na „Posilující sestavu”, kterou jsem vytvořila na základě vlastních dlouholetých zkušeností. Tato reflexní masáž hlavních vnitřních orgánů intenzivně posiluje celý organismus a při dlouhodobých onemocněních by měla být nezbytná. Učební texty a osvědčení.

Ke kurzu lze zakoupit výukový film.

Kurz Reflexní masáž rukou

Ruce mají v našem žití výsadní postavení. Můžeme jimi spoustu věcí vytvořit, ale také i zničit. Ruce máme „po ruce“ vždy, takže pomoc může přijít okamžitě! A mezi spojnicí našich rukou je naše srdce.

Proto má masáž rukou spoustu předností. Sice není tak účinná jako reflexní masáž chodidel, ale zase se dá daleko lépe použít. A kvalitu masáže nahradíme kvantitou = tím, že dané plošky masírujeme častěji.

A hlavně si s touto znalostí dokážeme pomoci také sami sobě. Totiž: svou vlastní ruku si můžeme masírovat bez problémů skoro kdykoliv a kdekoliv. S masírováním vlastní nohy je to občas trochu složitější… A to z mnoha důvodů.

Naučíme se reflexní plošky všech systémů celého těla, také body první pomoci, posilující a uvolňující sestavu. Nebudou chybět duchovní příčiny potíží = psychosomatika. Učební texty a osvědčení. Ke kurzu lze zakoupit film.

 

Kurz Reflexní masáž lymfatického systému těla na chodidlech.

 Uvolnění Lymfy pomocí Reflexní Terapie = moje originální metoda    

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému a také informačního systému člověka. 

Lymfa je transportní tekutina našeho těla a v dnešní době je s ní hodně problémů. Je to vlastně jediný systém, jenž uchovává a pomáhá transportovat z těla ven škodliviny, které jednak vznikají při funkci organismu, jednak se do něj dostávají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinam.

Protože je tento systém hlavním faktorem obranyschopnosti organismu, má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby. Je potřeba vědět, že ne jenom masáž lymfatického systému nám pomůže.

Je také velice důležité sharmonizovat a posílit imunitu a také všechny detoxikační orgány těla, na což se dost často zapomíná.

Tato technika nenahrazuje ruční lymfodrenáž celého těla, ale je jejím skvělým doplňkem. Je to taková lymfomasáž = lymfodrenáž v cestovním balení.

Upozornění: Tuto metodu nebudu prezentovat ve výukovém filmu. 

Reference:

Mám za sebou 19 let soukromé masérské praxe a v březnu 2015 jsem absolvovala víkendový kurz lymfatické masáže přes reflexní plošky na chodidlech u Evy Marie Horákové.

Považuji tuto masáž za geniální, neboť výsledky se dostavují velmi rychle, je příjemná, jak pro maséra, tak příjemce, dostupná i pro automasáž. Detoxikační účinky se projevují častým a vydatným močením minimálně 12 -24h po ošetření.

Můj podvrtnutý oteklý se kotník za 2h po této masáži dostal do původní velikosti, podobné zkušenosti mám i se svými klienty. Mimo to odeznívají bolesti hlavy, urychluje se regenerace po zátěži (nejen u sportovců), působí pozitivně i na psychiku – např. u předoperační nervozity pacientů, při rekonvalescenci, nervovém vypětí apod.

Vlastní zkušenost Vám dá o této metodě nejlepší představu, myslím, že má velkou budoucnost i v medicínské praxi a pro všechny, kdo by si chtěli občas sami dopřát vydatnou pročišťovací kůru či urychlit regeneraci těla.

Mgr.Kateřina Magdaléna Kvochová (Stárková)
Orlické Podhůří-Dobrá Voda 7
www.ksobe.cz

Kurz Reflexní masáž lymfatického systému těla na rukou

Je to jednodušší verze reflexní masáže lymfatického systému těla na chodidlech, ale zase na oplátku je dostupná pro všechny, kteří se z jakýchkoliv důvodů nedokáží masážně věnovat svým vlastním nožičkám. Také je to skvělá metoda pro kosmetičky a lidičky, kteří se věnují péči o ručky druhých.

Reflexní masáž lymfatického systému těla na rukou dokáže ovlivnit a harmonizovat celé tělo, ale nejvíce úžasně funguje na problémy lymfy v horní polovině těla.

Reflexologie pro oteklé ruce (i po různých operačních zásazích). Reflexní masáž lymfatického systému horní poloviny těla na rukou. Nejen automasážní technika.

Účinná možnost pro zkolabovaný systém lymfy pro operované ženy. Jemná, příjemná, jednoduchá, ale co je nejdůležitější, také účinná masáž, kterou zvládne každý, koho to zajímá.

Maséři, rodinní příslušníci a hlavně ti, co mají problémy s lymfou na svých pažích. Ruce máme po ruce stále, takže automasáž je skvělá vždy, když máme čas a chuť něco pro sebe udělat. A také, když právě není po ruce jiná ruka…

Je to zároveň skvělý doplněk ruční lymfatické masáže těla, kterou samozřejmě vykonává zkušený pracovník. Oproti této královně masáží, (jejíž trůn nemám v zájmu bořit, protože si tento trůn plně zaslouží), má výhodu v jednoduchosti, nenáročnosti a v dostupnosti.

A další obrovskou výhodou je skutečnost, že se tuto masáž dokáže naučit každý a to bez jakýchkoliv odborných znalostí, které se týkají zdraví a bez základního masérského kurzu. Jen je potřeba praktikovat to, co se člověk naučí. Protože kdo nic nedělá, ten žádný výsledek neuvidí.

Nabízím i základní seminář automasáže, kde uvítám hlavně všechny s oteklými pažemi, (pro ně pouze za symbolickou cenu), kde vás naučím to nejdůležitější. Pro ty, kteří problém s otoky nemají, může být tento seminář úžasnou ochutnávkou něčeho nového a svým způsobem zajímavého, a pro někoho dokonce začátkem dobrodružné objevné cesty za zdravím.

Pro ty, které to zajímá do hloubky, z profesních nebo jiných důvodů, nabízím ještě kurz Reflexní masáž ruky, kde se dozvíte spoustu dalších možností a naučíte se, jak přes dlaně a hřbety rukou posilovat, harmonizovat a uzdravovat celé tělo. Jak svoje vlastní, tak i lidiček, kteří jsou okolo Vás.

Je samozřejmostí, že vysvětluji vše i z pohledu Etikoterapie, protože ona je součástí mé práce i v reflexologii. Hlavní pravidlo zní. Je potřeba to, co se naučím, také praktikovat, protože pokud nic nedělám, nic se neuskuteční. Vědět, ale nekonat znamená v konečném důsledku nevědět (Etikoterapie).

Kurz Etikoterapie – cesta kde zdraví

Pohled etikoterapie na duchovní příčiny nemocí. Nedostatek lásky vždy vytváří bolest a snižuje imunitu! Negace jsou prosty lásky a tím ničí nás i druhé.

Naše tělo je naším zrcadlem. Ukazuje nám svou nemocí, kde a jak nejednáme správně, kde „hřešíme“ tím, že neumíme žít v lásce a s láskou k sobě i k druhým.

Etikoterapie ukazuje, že podle nemoci můžeme zjistit, kde, co a jak věci napravit. Pochopíme, že „nemoc je zdravá reakce těla na nezdravé myšlení“. Vysvětlíme si systém čaker, jejich vliv na orgány, které k nim náleží a také jejich harmonizování.

Všechny naše orgány mají více funkcí, než je všeobecně známé. A navzájem se doplňují, posilují, ale také oslabují. To učí i Čínská medicína. A já vám to vše vysvětlím ještě z úplně jiného pohledu. Nechte se překvapit a možná i ohromit.

Absolventi kurzu etikoterapie získají osvědčení. Kurz je vhodný pro pomoc sobě i své rodině a také pro ty, kdo jakýmkoliv způsobem chtějí pomáhat druhým.

Kurz Etikoterapie – cesta k sobě a také k druhým. Vztahy na všech úrovních

V tomto kurzu etikoterapie se učíme přijmout a uvědomit si sebe sama, budovat správné sebevědomí. Učíme se pochopit úlohu rodičů – priority a autority v našem životě. Pochopení lásky a strachu z pohledu etikoterapie. Vesmírné zákony, karma a svobodná vůle.

Intenzivní práce s emocemi na úrovni vědomí, pochopení stresujících situací a budování žebříčku osobních hodnot. Uvolnění bloků, které nám brání radovat se ze života a budovat zdravé sebevědomí a sebeprosazení. Absolventi kurzu získají osvědčení. Vhodné pro osobní růst.

Kurz etikoterapie k pochopení, přijetí a harmonizaci vztahů na všech úrovních. Osobních, rodinných, přátelských, pracovních a všech ostatních. Vesmírné zákony a jejich pomoc při budování kvalitního a šťastného života. Uvolnění strachu a obnovení lásky.

Etikoterapie jako škola života = jak mám žít s druhými, když neumím žít se sebou? O dospělosti. O odpuštění. Etikoterapie jako výuka zdravé komunikace v rodině, na pracovišti nebo s klienty a zákazníky.

Osvědčení pro absolventy. Vhodné také pro zlepšení pracovních možností.

Máte nějaké otázky
nebo se chcete domluvit na kurz?