Kurzy Reflexní Terapie a Etikoterapie

Přeji vám všem kouzelné prožívání a radostné kroky do nových úžasných zážitků
i dobrodružství a všech změn (i napínavých) ve vašem životě…  Eva Marie

                                     Nabízím možnost domluvení individuální výuky                                                                             Reflexologie a Etikoterapie v Rapotíně pro 2 – 4 osoby.                                                               Vždy po domluvě na víkendy i všední dny. Cena je stabilní:                             1.650,-Kč za 1 jednodenní kurz

                        Kurzy: CESTA KE ZDRAVÍ a VZTAHY NA VŠECH ÚROVNÍCH jsou dvoudenní             a cena každého kurzu je 2.600,-Kč

    Poradna kineziologie společně s etikoterapií

Poradna je plánovaná na 2 hodiny, ale většinou se trochu protáhne, hlavně u první návštěvy, kdy se každý potřebuje vypovídat. Cena je stabilní = 1.650,-Kč na každou konzultaci

8 kurzů pro vás

1. Kurz Reflexní masáž chodidla = pohybový systém těla

Jednodenní kurz v ceně 1.650,-Kč

Kurz je zaměřený na všechny reflexní plošky pohybového systému našeho těla na chodidlech a nártech. Detailně se věnujeme hlavě, šíji a celému ramennímu pásu, jednotlivým částem páteře = krční, hrudní, bederní, křížové kosti a kostrči.

Probereme propojení celého hrudníku a také celé pánve. Věnujeme pozornost všem hlavním kloubům a názorně si ukážeme podobné s podobným. Správná funkce pohybového systému těla zároveň příznivě ovlivňuje všechny vnitřní orgány.

Alespoň základní reflexní masáž celé páteře by neměla chybět nejen před klasickou ruční masáží, ale hlavně před reflexní masáží vnitřních systémů těla.

Protože všechno se vším souvisí.                                                                                      A proto si také vysvětlíme různé nemoci, úrazy a poruchy pohybového systému také podle psychosomatiky a duchovních souvislostí.

Účastníci mají možnost naučit se zároveň „harmonizační sestavu”, která příjemně a rychle uvolní chodidla a tím reflexně uvolní celé tělo. Všichni obdrží učební texty a osvědčení.

Ke kurzu lze zakoupit výukový film 

2. Kurz Reflexní masáž chodidla II. = vnitřní systémy těla

Jednodenní kurz v ceně 1.650,-Kč

Kurz navazuje na 1. kurz Reflexní masáž chodidla = pohybový systém těla​ a doplňuje práci o všechny vnitřní systémy těla: nervový, trávicí, vylučovací, lymfatický, hormonální, oběhový, dýchací, imunitní a smyslový. Na tomto kurzu informuji o jejich funkcích, propojení a také návaznostech.

Vysvětluji různá přetížení, oslabení a také nemoci vnitřních orgánů z pohledu etikoterapie.  Navíc ještě upozorňuji na další, pro mnoho z vás neznámé úkoly hlavních vnitřních orgánů. Důležitá je také výuka všech bodů první pomoci.

Na tomto kurzu dávám velký důraz na „Posilující sestavu”, kterou jsem vytvořila na základě vlastních dlouholetých zkušeností. Tato reflexní masáž hlavních vnitřních orgánů intenzivně posiluje celý organismus a při dlouhodobých onemocněních by měla být nezbytná. Všichni obdrží učební texty a osvědčení.

Ke kurzu lze zakoupit výukový film 

3. Kurz Reflexní masáž rukou

Jednodenní kurz v ceně 1.650,-Kč

Ruce mají v našem žití výsadní postavení. Můžeme jimi spoustu věcí vytvořit, ale také i zničit. Ruce máme „po ruce“ vždy, takže pomoc může přijít okamžitě! A mezi spojnicí našich rukou je naše srdce.

Proto má masáž rukou spoustu předností. Sice není tak účinná jako reflexní masáž chodidel, ale zase se dá daleko lépe použít. A kvalitu masáže nahradíme kvantitou = tím, že dané plošky masírujeme častěji.

A hlavně si s touto znalostí dokážeme pomoci také sami sobě. Totiž: svou vlastní ruku si můžeme masírovat bez problémů skoro kdykoliv a kdekoliv. S masírováním vlastní nohy je to občas trochu složitější… A to z mnoha důvodů.

Naučíme se reflexní plošky všech systémů celého těla, také body první pomoci, posilující a uvolňující sestavu. Nebudou chybět duchovní příčiny potíží = psychosomatika. Všichni obdrží učební texty a osvědčení.

Ke kurzu lze zakoupit výukový film

 

4. Kurz Reflexní masáž lymfatického systému těla na chodidlech.

Jednodenní kurz v ceně 1.650,-Kč

Uvolnění Lymfy pomocí Reflexní Terapie = moje originální metoda    

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému a také informačního systému člověka  

Lymfa je transportní tekutina našeho těla a v dnešní době je s ní hodně problémů. Je to vlastně jediný systém, jenž uchovává a pomáhá transportovat z těla ven škodliviny, které jednak vznikají při funkci organismu, jednak se do něj dostávají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinam.

Protože je tento systém hlavním faktorem obranyschopnosti organismu, má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby. Je potřeba vědět, že ne jenom masáž lymfatického systému nám pomůže.

Je také velice důležité sharmonizovat a posílit imunitu a také všechny detoxikační orgány těla, na což se dost často zapomíná.

Tato technika nenahrazuje ruční lymfodrenáž celého těla, ale je jejím skvělým doplňkem. Je to taková lymfomasáž = lymfodrenáž v cestovním balení. Všichni obdrží učební texty a osvědčení.

Upozornění: Tuto metodu nebudu prezentovat ve výukovém filmu 

Reference:

Mám za sebou 19 let soukromé masérské praxe a v březnu 2015 jsem absolvovala víkendový kurz lymfatické masáže přes reflexní plošky na chodidlech u Evy Marie Horákové.

Považuji tuto masáž za geniální, neboť výsledky se dostavují velmi rychle, je příjemná, jak pro maséra, tak příjemce, dostupná i pro automasáž. Detoxikační účinky se projevují častým a vydatným močením minimálně 12 -24h po ošetření.

Můj podvrtnutý oteklý se kotník za 2h po této masáži dostal do původní velikosti, podobné zkušenosti mám i se svými klienty. Mimo to odeznívají bolesti hlavy, urychluje se regenerace po zátěži (nejen u sportovců), působí pozitivně i na psychiku – např. u předoperační nervozity pacientů, při rekonvalescenci, nervovém vypětí apod.

Vlastní zkušenost Vám dá o této metodě nejlepší představu, myslím, že má velkou budoucnost i v medicínské praxi a pro všechny, kdo by si chtěli občas sami dopřát vydatnou pročišťovací kůru či urychlit regeneraci těla.

Mgr.Kateřina Magdaléna Kvochová (Stárková)
Orlické Podhůří-Dobrá Voda 7
www.ksobe.cz

5. Kurz Reflexní masáž lymfatického systému těla na rukou

Jednodenní kurz v ceně 1.650,-Kč

Je to jednodušší verze reflexní masáže lymfatického systému těla na chodidlech, ale zase na oplátku je dostupná pro všechny, kteří se z jakýchkoliv důvodů nedokáží masážně věnovat svým vlastním nožičkám. Také je to skvělá metoda pro kosmetičky a lidičky, kteří se věnují péči o ručky druhých.

Reflexní masáž lymfatického systému těla na rukou dokáže ovlivnit a harmonizovat celé tělo, ale nejvíce úžasně funguje na problémy lymfy v horní polovině těla.

Reflexologie pro oteklé ruce (i po různých operačních zásazích). Reflexní masáž lymfatického systému horní poloviny těla na rukou. Nejen automasážní technika.

Účinná možnost pro zkolabovaný systém lymfy pro operované ženy. Jemná, příjemná, jednoduchá, ale co je nejdůležitější, také účinná masáž, kterou zvládne každý, koho to zajímá.

Maséři, rodinní příslušníci a hlavně ti, co mají problémy s lymfou na svých pažích. Ruce máme po ruce stále, takže automasáž je skvělá vždy, když máme čas a chuť něco pro sebe udělat. A také, když právě není po ruce jiná ruka…

Je to zároveň skvělý doplněk ruční lymfatické masáže těla, kterou samozřejmě vykonává zkušený pracovník. Oproti této královně masáží, (jejíž trůn nemám v zájmu bořit, protože si tento trůn plně zaslouží), má výhodu v jednoduchosti, nenáročnosti a v dostupnosti.

A další obrovskou výhodou je skutečnost, že se tuto masáž dokáže naučit každý a to bez jakýchkoliv odborných znalostí, které se týkají zdraví a bez základního masérského kurzu. Jen je potřeba praktikovat to, co se člověk naučí. Protože kdo nic nedělá, ten žádný výsledek neuvidí.

Nabízím i základní seminář automasáže, kde uvítám hlavně všechny s oteklými pažemi, (pro ně pouze za symbolickou cenu), kde vás naučím to nejdůležitější. Pro ty, kteří problém s otoky nemají, může být tento seminář úžasnou ochutnávkou něčeho nového a svým způsobem zajímavého, a pro někoho dokonce začátkem dobrodružné objevné cesty za zdravím.

Pro ty, které to zajímá do hloubky, z profesních nebo jiných důvodů, nabízím ještě kurz Reflexní masáž ruky, kde se dozvíte spoustu dalších možností a naučíte se, jak přes dlaně a hřbety rukou posilovat, harmonizovat a uzdravovat celé tělo. Jak svoje vlastní, tak i lidiček, kteří jsou okolo Vás. Všichni obdrží učební texty a osvědčení.

Je samozřejmostí, že vysvětluji vše i z pohledu Etikoterapie, protože ona je součástí mé práce i v reflexologii. Hlavní pravidlo zní. Je potřeba to, co se naučím, také praktikovat, protože pokud nic nedělám, nic se neuskuteční. Vědět, ale nekonat znamená v konečném důsledku nevědět (Etikoterapie).

1. Kurz Etikoterapie = Cesta kde zdraví

Dvoudenní kurz v ceně 2.600,-Kč

Pohled etikoterapie na duchovní příčiny nemocí. Nedostatek lásky vždy vytváří bolest a snižuje imunitu! Negace jsou bez lásky a tím ničí nás i druhé.

Naše tělo je naším zrcadlem. Ukazuje nám svou nemocí, kde a jak nejednáme správně, kde „hřešíme“ tím, že neumíme žít v lásce a s láskou k sobě i k druhým.

Etikoterapie ukazuje, že podle nemoci můžeme zjistit, kde, co a jak věci napravit. Pochopíme, že „nemoc je zdravá reakce těla na nezdravé myšlení“. Vysvětlíme si systém čaker, jejich vliv na orgány, které k nim náleží. A také se naučíme jejich harmonizaci.

Všechny naše orgány mají více funkcí, než je všeobecně známé. A navzájem se doplňují, posilují, ale také oslabují. To učí i Čínská medicína. A já vám to vše vysvětlím ještě z úplně jiného pohledu. Nechte se překvapit a možná i ohromit.

 Kurz je vhodný pro pomoc sobě i své rodině a také pro ty, kdo jakýmkoliv způsobem chtějí pomáhat druhým. Všichni obdrží učební texty a osvědčení. 

2. Kurz Etikoterapie – Sebevědomí = Cesta k sobě

Jednodenní kurz v ceně 1.650,-Kč

V tomto kurzu etikoterapie se učíme přijmout a uvědomit si sebe sama, budovat správné sebevědomí. Učíme se pochopit úlohu rodičů – priority a autority v našem životě. Pochopení lásky a strachu z pohledu etikoterapie. Vesmírné zákony, karma a svobodná vůle.

Intenzivní práce s emocemi na úrovni vědomí, pochopení stresujících situací a budování žebříčku osobních hodnot. Uvolnění bloků, které nám brání radovat se ze života a budovat zdravé sebevědomí a sebeprosazení. 

Etikoterapie jako škola života = jak mám žít s druhými, když neumím žít se sebou? Vše je také o odpuštění. Nejen druhým, ale také sobě! Vhodné pro osobní růst. 

Absolventi kurzu získají osvědčení. 

3. Kurz Etikoterapie = Cesta k druhým

Jednodenní kurz v ceně 1.650,-Kč

V tomto kurzu etikoterapie se učíme přijmout a uvědomit si sebe sama ve vztahu k druhým. Učíme se přijímat druhé lidičky takové, jací jsou. Pochopení lásky a strachu z pohledu etikoterapie. Vesmírné zákony, karma a svobodná vůle.

Kurz vede k pochopení, přijetí a harmonizaci vztahů na všech úrovních. Osobních, rodinných, přátelských, pracovních a všech ostatních. Vesmírné zákony a jejich pomoc při budování kvalitního a šťastného života. Uvolnění strachu a obnovení lásky.

Etikoterapie jako škola života = jak mám žít s druhými, když neumím žít se sebou? O dospělosti. O odpuštění. Etikoterapie jako výuka zdravé komunikace v rodině, na pracovišti nebo s klienty a zákazníky. Vhodné také pro zlepšení pracovních možností.

Osvědčení pro absolventy. 

4. Kurz Etikoterapie = Vztahy na všech úrovních 

Spojený kurz Sebevědomí a Cesta k druhým

Dvoudenní kurz v ceně 2.600,-Kč

Máte nějaké otázky
nebo se chcete domluvit na kurz?